roxy52

Můžou se pokojové kytky přesadit pouze do kompostové hlíny ze zahrádky?

Nejlepší odpověď
Drap

Jak které, a taky záleží na kvalitě kompostu. Většinou ale ano, jen jim to prospěje

Další odpovědi
beer

Každá pokojová kytka má své nároky mmj. také na zeminu. Takže všeobecně se dá říci, že přesazovat pouze do kompostové hlíny se nemusí.
Můžeš, podle druhu, přesazovat např. do směsi písku s nekompostovanou hlínou, lesní hrabanky, drcené kůry s mechem, kupované zeminy atd. Pokud jsi ale pěstitel začátečník, doporučuji pro každý druh zvlášť kupovat již namíchanou zeminu v obchodech, případně si zjistit na netu jaký typ zeminy je pro ten či onen druh vhodný a zeminu si pak můžeš připravit doma.
Praxe

rtepp

Ano ale napřed hlínu vyhřát třeba v elektr. troubě kvůli zničení škůdců.

hanny 2

Pokojové kytky přesazuji do hlíny koupené v zahradnictví.

hanulka11

kvalitním kompostem nic nepokazíte, vždyť koupená zemina je také směsí s humusem , jen nepoužívám na kaktusy a palmy , orchideje, jinak lze použít na pokojovky s úspěchem ..někdy vylehčím hrstí perlitu