pusinka50

Můžou se dveře z dřevotřísky provrtat na uchycení úchytů? Nebo dřevotříska popraská?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Dřevotříska je obrobitelná obdobně jako dřevo, neměj obavy a vrtej.

Další odpovědi
badisko

nepopraska..

Drap

Nevím co máš za dveře, ale z dřevotřísky se dveře většinou nevyrábí.

mojitek

Vrtat můžete,ale pozor at to není moc blízko okraje a pod šroubek nebo vrut dejte podložku,protože dčevotříska se ráda láme a není tak soudržná jako dřevo.

Sůwa

Pravděpodobně máš na mysli dveře u nábytku. Provrtat není problém, jen na druhou stranu přilož nějaký materiál, aby se otvor nevyštípnul, nebo vrtej na něčem položené. Pokud potřebuješ přišroubovat úchytku z jedné strany, tak použij samořezné vruty a zvol vrták o průměru dříku vrutu. Ráda svou odpověď ještě upřesním 🙂

honza19hk

nepopraská ale dvře buď bývají z masivu nebo papíru.