KubikS7

Můžou ryby plavat v destilované vodě?

Doplňuji:
Rybičky nemám , byla to jen čistě teoretická otázka. Ani bych je tímto způsobem netýral. Zvířat si vážím 🙂

Nejlepší odpověď
arygnoc

prakticky áno.

čisto teoreticky:
ryby sa vodou neživia, teda je jim v podstate jedno, v akej vode sa pohybujú, čo sa týka potravy.
Ale vo vode dýchajú, teda potrebujú takú vodu, v ktorej je rozpustený kyslík. Destilovaná voda by (teoreticky) mala byť zbavená všetkých rozpustných látok (včítane plynov).
Takže odpoveď znie: nie.

ale: prax je iná, na „čistotu“ destilovanej vody ohľadne rozpustených plynov sa až tak neprihliada (už len tým, že fľašu s destilovanou vodou otvoríme, ju okysličujeme), prakticky to možné je.

Tak, a teraz si vyberte.

Podobne by znela i odpoveď na ootázku, či môžu vtáky lietať len v dusíku alebo len v kyslíku – v oboch prípadoch áno, môžu, ale v prvom prípade by to trvalo iba pár sekúnd, udusili by sa, v druhom príppade by „zhoreli“.

Další odpovědi
Vojtěch

Nevidím důvod, proč by nemohly. Ale myslím si, že dlouhodobě by v ní nejspíše nepřežily. Voda obsahuje minerály, které organismy potřebují. Četl jsem kdysi výsledek výzkumu, při kterém lidem dávali pít pouze čistou vodu získanou reverzní osmózou (voda zbavená minerálů a všech ostatních příměsí). Po nějaké době začali mít tito lidé zdravotní potíže z nedostatku minerálů, neboť voda je pro tělo spolu s potravou jejich zdrojem. Počítám, že u rybiček to je podobně.
Doplňuji:
Co se týče toho zde zmíněného kyslíku, tak ten destilovaná voda obsahuje stejně jako voda obyčejná. Tj. pokud má akvárko malý volný povrch a vodu (jakoukoliv) neokysličuji, tak to rybičky nerozdýchají.

štamgast

Ano, plavat mohou v jakékoliv vodě, ale podle mého to pro ně není příliš vhodné.

anonym

Jak už bylo řečeno, plavat můžou. Ale tím, že je budete krmit se bude postupně z destilované vody stávat nedestilovaná. Pokud byste ji stále vyměňoval, což si nedovedu v praxi představit, tak rybky zahynou na nedostatek potravy. Další otázkou je, jak na destilku budou reagovat rostliny, kterou jsou důležitým biotopem akvarijního prostředí.