chachar1922

Můžou příslušníci záchranných sborů chodit k volbám?

Myslím – hasiče, policisty, ale také jak to mají vojáci?
Vím, že nesmí být členy hnutí nebo politické strany. Předpokládám, že takový policista asi může být členem zastupitelstva města, ale asi bez politické strany. Ale můžou chodit k volbám ? A pokud jsem něco špatně napsala, tak mě opravte prosím. Napište mi to případně nějak jednoduše, protože ty odborné řeči z internetu mi moc toho neřekli.

Děkuji za odpověď. :)

Nejlepší odpověď
Drap

Ano. Je to tvoje právo zaručené ústavou, bez ohledu na profesi.

Další odpovědi
maschin

Můžou. Za první republiky nemohli jít volit četníci.