Lorgins

Můžou po čase některým lidem vyblednout oči?

Nejlepší odpověď
anonym

Ano – s věkem se barva duhovky může měnit (obvykle světlá, ale může i tmavnout).
Pokud je taková změna ale jen u jednoho oka a nebo je ´rychlá´, může jít o onemocnění oka – a v tom případě je na místě návštěva očního lékaře.

Další odpovědi
Drap

Snad díky nějaké chorobě by se mohla barva očí nějak změnit, ale nikdy jsem o ničem podobném neslyšel.

marci1

Pavel Stodůlka, primář oční kliniky Gemini : "Pouze u zhruba 15 procent lidí se barva očí mění v pozdějším věku. Ale v případě, že se barva očí změní velmi výrazně nebo se mění barva jen u jednoho oka, může jít o příznak očního onemocnění“.
http://www.no­vinky.cz/zena/de­ti/289916-barva-oci-se-meni-az-do-tri-let-zelene-oci-jsou-temer-vzacnosti.html

novaky

moje milá má v zimě oči hnědé, v létě spíše modré. Už po mnoho let. Věku je nízkého. Žádnou oční chorobou netrpí