huxa

Můžou pít el-maté i diabetici?

Doplňuji:
re: mosoj-na wikipedii je k ní napsané „normalizuje hladinu cukru v krvi“, což dělá někdy diabetikům problémy (berou už léky, inzulin, … a toto je může naprosto rozhodit), proto bych rád věděl nejlépe nějakou osobní zkušenost (asi nebude), nebo alespoň něčí znalost tohoto tématu.

Nejlepší odpověď
mosoj

Diabetici mohou jíst všechno, pokud nepřekročí příjem sacharidů doporučenou hranici, to jest takové množství, které tělo dokáže v rámci léčby zpracovat.

Další odpovědi
cochee

„Normalizovat“ neznamená „snížit za všech okolností,“ takže si myslím, že do hypoglykemického šoku diabetik po vypití maté neupadne.