Lurius

Můžou ostrá jídla otupit vnímání chuti chuťových pohárků?

Nějak jsem teď propadl chuti indického jídla a bojím se abych za pár let ještě rozeznal černý čaj od zeleného :D

Odpovědi
Edison

Jakýkoli dlouhotrvající vjem otupuje dočasně jeho vlastní vnímání. Je to jako filtr. Dlouhodobé vystavování dané vlastnosti také dlouhodoběji pak filtruje, v extrému pak i nejen na daný podnět, ale na všechny podobné. Je to prostě reakce a expozici.

ivzez

Ano, mohou.