Mára.kunta

Můžou někoho zpětně stíhat za nenástup na vojnu?

Nechtělo se mu na vojnu tak utekl do zahraničí. Za rok vojnu zrušili. Hrozilo by mu něco i pak kdyby se vrátil?

Odpovědi
mosoj

V době kdy byla vojenská služba povinná tak ano. Dostal Sabinov a vojnu si stejně odsloužil. Ten Sabinov byl navíc.

Pepa25

Podle mě je toto porušení zákona již promlčeno (i když si nejsem jistý tím vyhýbáním v zahraničí) – chtělo by to právní rozbor nad rámec jednořádkové odpovědi 😉.
Nicméně podle info ve zdroji již v r. 2004 (těsně před zrušením povinné základní vojenské služby) to soudy netrestaly …

Zdroj: http://archiv­.ihned.cz/c1-15316920-zalobci-uz-odpirace-pred-soud-neposilaji

jáára

já tenkrát kroutil civilku, ale jen půl roku, pak to zrušili. vyhýbal sem se jí 5 let (Změny t. bydliště z kraje do kraje a tak) a ve finále tam nebylo špatně.

Pepa25

mosoj: tvoje odpověď je správná, ale potřebuje vysvětlivku: dostat Sabinov = být odsouzen vojenským soudem k pobytu ve vojenské věznici v Sabinově