nino

Mužou mně odsoudit

V baru se dva kamaradi poprali a já byl snimi i přestože požkozeny řekl že jsem se ho ani nedotkl tak mi davaji spolupachatelství ve výtržnictví a ublíženi na zdravi jenomže jsem byl v minulosti už soudně trestan zato samý ato podminěně což jsem nedodržel a tak jsem dostal soudem 7let nepodmíněně odseděl jsem si polovinu.Nic sem neproved.Prosím oradu pomoc.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Odsoudit tě můžou, ale jiného je dokázat to.
Nechci být nijak netaktní, ale starému kriminálníkovi radit mi příjde tak trochu od věci.
Musíš tvrdit, že jsi jednal v krajní nouzi, že jsi je vyzval, aby přestali ve svém konání a poněvadž toho nezanechali, tak jsi se rozhodl je od sebe odstrčit. Jen z tohoto důvodu jsi do rvačky zasahoval. v rámci krajní nouze.
Ať ti dokáží opak a pak můžou soudit.

Další odpovědi
standa

Skutková podstata trestného činu výtržnictví (§ 358/1 trestního zákoníku) je kromě jiného toto:

„Kdo se dopustí veřejně nebo na místě veřejnosti přístupném hrubé neslušnosti…, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.“

No a dál je to už o tzv. ´soudní praxi´, která umí přesně definovat HRUBOU NESLUŠNOST.

Bohužel není pravda, že jste „nic neprovedl“, přestože o tom můžete být z hloubi duše přesvědčen.

Samozřejmě, že celá záležitost je zejména o ÚROVNI důkazních prostředků a taky i o subjektivním posouzení soudcem.

Pokud s rozhodnutím soudu budete nespokojeni, tak se odvolejte…za to nic nedáte.