JájsemRaibek

Můžou mít dva muži dítě, aniž by k tomu měli ženu?

Nebojte, nezbláznil jsem se a otázka je správná. Můžou mít dva muži dítě?
Abych situaci vysvětlil:
Nejprve byl Adam a Eva první lidé, ti měli tři syny (Kaina, Ábeal a Šéta). No a z toho plyne má otázka. Jak se rozšířili?
Že by tedy některý syn se svou matkou? Takže by vlastně byli čtyři sourozenci ne? A pokud tomu taky bylo, jak je možné, že se lidé množili dále, aniž by došlo k nějaké mutaci, když by se jednalo o soulož mezi bříbuznými.

Nejlepší odpověď
annas

Bylo to trochu jinak – dítě se narodilo ženě, nikoliv muži, i když ten je zplodil. Ale první lidé měli víc dětí … Informace se různí, záleží na tom, kdo čemu věří.

Pročtěte si rodokmeny biblických postav.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Rodokmeny_bi­blick%C3%BDch_pos­tav

Lidí před potopou
Lidé po potopě

Ovšem je třeba si odkaz rozkiknout, jedině task je možné si přečíst celý rodokmen, který začíná Adamem a Evou, pokračuje jejich potomky končí generací třetího Jákobova syna. jménem Lévi.

Po rozkliknutí jmen v přehledu je možné zjistit věk a další informace jednotlivých postav.

Otázka v archivu
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/meli-adam-a-eva-deti-a-jak-to-pokracovalo

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nejsem-verici-a-nerozumim-bibli-ale-jednoduse-napiste-odkud-se-vzala-kainova-zena

--
https://www.got­questions.org/Ces­ky/Kainova-zena.html

" Bible neříká jednoznačně, kdo byla Kainova žena. Jediná odpověď je, že Kainova žena byla jeho sestra, neteř, nebo praneteř atd. Bible neříká, kolik měl Kain let, když zabil Ábela (Genesis 4:8). Jelikož oba byli zemědělci a dospělí jedinci, měli patrně i své rodiny. Adam a Eva měli určitě více dětí než jen Kaina a Ábela v době, když došlo k Ábelově smrti, a také potom měli zcela jistě mnohem více potomků (Genesis 5:4). To, že Kain se obával o svůj vlastní život po zabití Ábela (Genesis 4:14), naznačuje, že zde již asi bylo mnoho dalších dětí a asi i vnoučat či pravnoučat Adama a Evy.

Poněvadž Adam a Eva byli prvními a jedinými lidskými bytostmi, jejich děti neměly jinou možnost, než se brát mezi sebou. Bůh zakázal manželství v rodině až v mnohem pozdější době, když už bylo dostatečné množství lidí a manželství mezi příbuznými nebyla nevyhnutelná (Leviticus 18:6–18). Důvod, proč incest dnes často ústí do genetických deformací dětí je, že oba rodiče mají pravděpodobně podobné genetické vlastnosti s podobnými defekty. Když lidé z různých rodů spolu mají děti, je vysoce nepravděpodobné, že oba rodiče budou mít podobné genetické defekty. atd. "

Ještě jsem si vzpomněla na otázky. Je vidět, že je mnoho názory, ale o Lilit se
Had – Satan, Had – Lilit? Had – ještěrka? Ohnivý had – seraf?

Lilith se provdalaza Samaela (levá ruka Lucifera) a stala se tak paní temnoty.. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Lilith

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-to-vlastne-bylo-tenkrat-v-raji

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mel-adam-pohlavi-pred-rozdelenim-cloveka-na-muze-a-zenu

Další odpovědi
Edison

Já mám pocit, že v některé části Bible kromě vyjmenovávání hlavních potomků aktérů popisuje jak dlouho žil a kolik měl dětí. Je to značně nudná část Starého zákona. Ale taky pozor na to, který překlad Bible čtete.

Kepler

Je to jeden z blábolů Starého zákona (židi a křesťané prosím odpusťte). Logikou se nikdy a žádné náboženství příliš nezabývalo. Proto se tomu říká víra, ta žádnou logiku ani nepotřebuje.
Například já, vicekrát reinkarnovaný Kepler, který se odvážil porozumět nejbližším planetám a dodnes se po mně mnoho útvarů lidského i nelidského artefaktů jest pojmenováno. Střezte se naslouchat cizím kněží, jsou to služebníci ďábla samotného!

hapiky

Pokud věříš na Adama a Evu a Boha jako Stvořitele, bylo by pošetilé myslet si, že by tento problém Bůh nebyl schopen vyřešit!

marci1

„Kain byl vyhnán a kočoval krajinou.Potom se náhle setkal se svou ženou.Ale kde se vzala?Jeho neznámá žena bůhvíodkud přišla,porodila syna Enocha(Gen.4,17)­.A jako by nestačilo náhlé objevení neznámé ženy,Kain se dal do stavby města,které pojmenoval po svém synu
I poznal Kain svou ženu,ta otěhotněla a porodila Enocha.Tu se dal do stavby města a nazval ho jménem Enoch , podle jména svého syna.(Gen.4,17)Těž­ko si představit,že by Kain postavil město a žil v něm pouze s ženou a synem.K městu patří přeci i obyvatelstvo(ne­malé)o jehož původu Genesis nic neříká.“
Zdroj: http://kv.pise.cz/2-eva-adam-a-jejich-deti.html

ivzez

Ne, podle mne nemohou.

Odpovědi už máte, já jen doplním odkaz na pěkný rodokmen. Jsou v něm jen muži, manželky chybí, přesto podle mne dává grafický přehled lepší orientaci.

Nelekjete se německého webu, vzhledem k tomu, že jsou v rodokmenu
jenom jména, bude rodokmne srozumitelný i tomu, kdo německy neumí.

„Rodokmen Bible“:
http://www.stam­mbaum-der-bibel.de/baum.htm

Dochy

Kdo říká že měla jen 3 děti? Viz:

Jednoho dne šla paní Nováková do kostela poradit se s knězem:
„Reverende, mám problém. Můj muž vždycky v průběhu vašich kázání
usíná. Je to ostudné, a já nevím, co mám dělat.“
„Mám nápad. Sedněte si dopředu, abych na vás viděl. Vezměte si
tenhle napínáček. Já seshora uvidím, když váš manžel usne, dám vám znamení a vy
ho píchnete do nohy.“
V neděli na kázání samozřejmě pan Novák usnul. Kněz to zpozoroval a rozjel
plán:
„A komu vděčíme za nejvyšší oběť?“ a pokynul paní Novákové.
„Ježíši!“ zařval pan Novák, když ho jeho žena bodla ostrým hrotem.
„Ano, máte pravdu, pane Novák, Ježíš se za nás všechny
obětoval.“
Pan Novák brzy znovu upadl do dřímoty. Kněz si zase všiml.
„Kdo je naším zachráncem? Pro koho žijeme?“ a kývl na paní
Novákovou.
„Proboha!“ vyrazil pan Novák, když mu žena opět vrazila napínáček do
nohy.
„Ano, zase máte pravdu,“ pravil kněz s úsměvem.
Pan Novák zase upadával do spánku, knězovo kázání nabíralo na tempu a stalo se,
že jeden z jeho rozmáchlých pohybů rukama na kazatelně pochopila paní Nováková
jako další signál.
„A co řekla Eva Adamovi, když mu porodila devětadevadesátého
syna?“ řekl zrovna kněz.
Paní Nováková bodla a manžel zařval:
„Ještě jednou do mě tuhle prokletou věc zarazíš a já ti ji vyrvu a
nacpu do prdele!“