marge.s

Můžou mi odložit operaci?

Dobrden, chci se jen zeptat. Jelikož mě v říjnu čeká operace. A vláda nas tu zase straší s koronou, tak mě jen napadlo, zda mi ji nemůžou v nemocnici či dr. zrušit a dát až pozdější termín. Díky za odpověď

Nejlepší odpověď
Pepa25

Vzhledem k tomu, že jsou zde nemilé zkušenosti z jara (viz např. zprávy, o kolik těžkých případů rakoviny máme vzhledem k omezení činnosti zdravotnictví) tak předpokládám, že se budou naplánované operace nebo vyšetření rušit jen pokud to bude nezbytně nutné. Jen bych se připravil na to, že v případě hospitalizace s velkou pravděpodobností nebudou možné návštěvy.

Další odpovědi
Drap

Některé lze odložit, některé ne.,

Hufnágl

Pokud tě nic neohrožuje na životě a zdraví, můžeš požádat o odklad, ale z vlastní zkušenosti vím, že operace může odložena i o několik měsíců. Ale myslím si, že je na místě se domluvit s ošetřujícím lékařem.

elkon

Covid tu je, s tím vláda nic neudělá. Uvidíš podle situace. Dnes ti to nikdo neřekne.

ivzez

Vláda korona virem nestraší, virus tu je stále (už se ho nezbavíme).
Podobně jako na jaře podle mne bude nutné v případech některých naplánovaných
neakutních operací posunout jejich termíny.

annas

Moje zkušenost.

Souseda bolela noha, opuchla mu. . Protože na jaře bylo ošetření komplikovanější, bál se rovnaž koronaviru, proto k lékaři nešel ani mu nezavolat.

Jenže noha mu zčernala, tudíž nebylo zbytí, lékaři mu amputovali nohu. po koleno.
Říká se, pozdě bycha honiti, ale trombóza si vybrala svou daň, čekáním se stav zhoršil.