dEnnYyyyy

Můžou mě vyhodit ze školy když budu mít na pololetní vysvedčení(výpis) nedostatečné?

Odpovědi
anonym

Nedostatečná, jako známka na pololetním vysvědčení, není ještě sama o sobě důvodem k vyloučení ze školy. To by zde musely být jiné závažné důvody, které by školu opravňovaly k takovémuto kroku. Na závěrečném (výročním) vysvědčení už je to o něčem jiném. Zde by takovýto výsledek byl důvodem k reparátu z předmětů, v nichž žák neprospěl, případně k opakování ročníku. Ale i zde je to o školském zákonu a o pravidlech, která z něj vyplývají. Je zákonem stanoveno, kolikrát může neprospívající žák opakovat třídu na základním a kolikrát na druhém stupni.