zlosyn

Můžou mě rodiče vyhodit když jsem nezletilý ?

Je mi 16. Rodiče mi furt vyhrožují vyhazovem z domu.
Jsem Vietnamec. Rodiče jsou zklamaný, stydí se za mě atd.
Důvod?
Špatné známky na střední škole.(Na konci prváku jsem měl tři trojky IT obor. Teďka v druháku je to samý mam pár pětek a čtyřek, ale taky i ty dobrý známky.)
Nedávno zjistili, že kouřím.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Vyhodit tě nemohou, ale mohou tě umístit do ústavu. Rodiče zřejmě vyrostli ve Vietnamu a ty tady, uvědom si, že to úplně odlišný svět, tam se na vzdělání klade velký důraz. Rodiče prostě chtějí, aby si měl lehčí život než oni.

Další odpovědi
marci1

Dokud jsi nezletilý, tak Tě ( kvůli špatným známkám a kouření ) vyhodit nemohou. Snaž se zlepšit si známky ( i když to vždy není lehké ) a zkus si to s tím kouřením rozmyslet. Nejenom kvůli rodičům, ale hlavně kvůli svému zdraví. Jistě Tě mají rádi a pokud uvidí, že se snažíš, tak bude vše v pohodě. 🙂

Nuk nuk

Dokud nejsi plnoletý, vyhodit z domu Tě nesmí. Na národnosti to nezáleží a v tomto případě by to nezáleželo ani na občanství.

anonym

zlosyne, sám se asi necítíš ve své situaci dobře, proto nejspíš ten nick. Příslušníci jiných států se v cizině vesměs snaží svou domovinu reprezentovat co nejlépe. Proto jsou Tv í rodiče zklamaní tím, jak se chováš. Uvědom si, že nemáš vůbec se proč stydět za to, že jsi Vietnamec. Nemáš také nejmenší důvod snažit se podobat českým puberťákům a hejskům, kteří mají plnou pusu hloupých řečí, provokací a chvástání, ale v hlavě mají pouze zmatek a piliny. Nesnaž se podobat puberťákům, kteří jsou vulgární, flákají školu a neposlouchají rodiče.
Vietnamci jsou známí svou cílevědomostí a neuvěřitelnou houževnatostí a pracovitostí. Vzpomeň si na své kořeny. V učení jsi schopný zabrat a známky si zlepšit. Co na tom, že hlupáci se Ti budou posmívat, že jsi šprt? No Bože, tak si za kamaráda najdi raději jiného šprta a uvidíš, že to pro Tebe nebude žádná ztráta, ale naopak tím jenom získáš. Pokud jde o kouření, tak to je hodně hloupý a nezdravý zlozvyk, který navíc leze hodně do peněz.
Rodiče jsou možná více nešťastní než zklamaní. Uvědom si, že by si pro Tebe přáli jenom to nejlepší. Pokud to ale nebudeš chtít hlavně Ty, tak se to nemůže podařit.
Nevěřím, že Tě opravdu chtějí vyhodit z domova. Každopádně by ses měl ale urychleně snažit o to, aby o takovém řešení nemuseli ani uvažovat.