zjentek

Můžou mě donutit neparkovat na veřejný ulici před mým domem a to argumentem, že její rozměry parkování neodpovídají?

Lokalita není v tomto směru jinak ošetřena dopravním značením a parkuje se tady odjakživa, prostě odjaktěživa. Tedy až dodnes, protože teď radní nařídili, že je tomu konec a basta, policajti už objížděj s varováním za stěrače, že po varování přijde pokuta a nebo taky odtah.
Přitom tady parkoval bůhvíco(koně) už můj praprapředek, takže se tady normálně stojí možná dýl, než odjakživa.
Takže, můžou?

Tak jsem to změřil. Takže když šoupnu půl auta na chodník, tak se vlezu do míry. A ještě celá polovina chodníku zůstane průjezdná. To by šlo?

Nejlepší odpověď
Emefej

Pokud zůstane v každém směru volný pruh o šířce 3 m, tak tě nutit nemůžou.

Další odpovědi
brillant

Ano. http://www.sprav­neparkovani.cz/pres­tupky/nedodrze­ni-minimalni-sirky-jizdniho-pruhu/#axzz3y­uA93nfY
http://www.au­toweb.cz/beran-stani-a-zastaveni-minimalni-sirka-slepa-ulice-a-jednosmerka/

cukrar

Vezměte metr, změřte šířku vozovky, nebo dejte přesné GPS místa. třeba zjistíte, že se tam roky parkuje proti předpisům a ušetřil jste statisíce na pokutách.

anonym

Ne, argumentem tě donutit nemůžou. Můžou tě ale donutit pokutami. A to i za stání na chodníku tam, kde není stání na chodníku povoleno značkou.

cukrar

Zjentek,
„Tak jsem to změřil. Takže když šoupnu půl auta na chodník, tak se vlezu do míry. A ještě celá polovina chodníku zůstane průjezdná. To by šlo?“

Ale takto to nejde, sdělte prosím šířku celé vozovky, pak můžeme reagovat. Kolik zůstane po zaparkování ještě místa na druhou stranu?

zjentek

Když stojím jak teď(půlkou káry na chodníku), tak tam zbývá 8m k obrubníku. A na druhou stranu (k plotu) zbývá ještě metr, takže tam je to taky průjezdný.

Dochy

Stání na chodníku by muselo být povoleno značkou. Ale pokud teď máš 8m k druhé straně vozovky, pak při normálním parkování tam těch 6m zůstat musí, ne? Neříkej že si před barákem parkuješ krávu 4m širokou.

cukrar

  1. je polovoleno stání na chodníku?
  2. když zaparkujete, musí tam mimo jiné, zůstat 6 metrů k druhému obrubníku, nebo ke krajní čáře.

Dochy

ad cukrar:
Nebo vezmete metr, zmerte sirku vozovky a pak treba zjistite ze kdyz se macknete dostatecne na kraj, parkovat muzete 😉
Kdyztak si pak na silnici namalujte rysku 😉

cukrar

Dochy, nechápu co tímto chcete sdělit? Vysvětlíte mi to, prosím?