Avatar uživatele
zjentek

Můžou mě donutit neparkovat na veřejný ulici před mým domem a to argumentem, že její rozměry parkování neodpovídají?

Lokalita není v tomto směru jinak ošetřena dopravním značením a parkuje se tady odjakživa, prostě odjaktěživa. Tedy až dodnes, protože teď radní nařídili, že je tomu konec a basta, policajti už objížděj s varováním za stěrače, že po varování přijde pokuta a nebo taky odtah.
Přitom tady parkoval bůhvíco(koně) už můj praprapředek, takže se tady normálně stojí možná dýl, než odjakživa.
Takže, můžou?

Tak jsem to změřil. Takže když šoupnu půl auta na chodník, tak se vlezu do míry. A ještě celá polovina chodníku zůstane průjezdná. To by šlo?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? gecco před 2977 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Emefej

Pokud zůstane v každém směru volný pruh o šířce 3 m, tak tě nutit nemůžou.

Upravil/a: Emefej

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
brillant

Ano. http://www.sprav­neparkovani.cz/pres­tupky/nedodrze­ni-minimalni-sirky-jizdniho-pruhu/#axzz3y­uA93nfY
http://www.au­toweb.cz/beran-stani-a-zastaveni-minimalni-sirka-slepa-ulice-a-jednosmerka/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cukrar

Vezměte metr, změřte šířku vozovky, nebo dejte přesné GPS místa. třeba zjistíte, že se tam roky parkuje proti předpisům a ušetřil jste statisíce na pokutách.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ne, argumentem tě donutit nemůžou. Můžou tě ale donutit pokutami. A to i za stání na chodníku tam, kde není stání na chodníku povoleno značkou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cukrar

Zjentek,
„Tak jsem to změřil. Takže když šoupnu půl auta na chodník, tak se vlezu do míry. A ještě celá polovina chodníku zůstane průjezdná. To by šlo?“

Ale takto to nejde, sdělte prosím šířku celé vozovky, pak můžeme reagovat. Kolik zůstane po zaparkování ještě místa na druhou stranu?

před 2977 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Když stojím jak teď(půlkou káry na chodníku), tak tam zbývá 8m k obrubníku. A na druhou stranu (k plotu) zbývá ještě metr, takže tam je to taky průjezdný.

před 2977 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Stání na chodníku by muselo být povoleno značkou. Ale pokud teď máš 8m k druhé straně vozovky, pak při normálním parkování tam těch 6m zůstat musí, ne? Neříkej že si před barákem parkuješ krávu 4m širokou.

před 2977 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cukrar

  1. je polovoleno stání na chodníku?
  2. když zaparkujete, musí tam mimo jiné, zůstat 6 metrů k druhému obrubníku, nebo ke krajní čáře.

před 2977 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

ad cukrar:
Nebo vezmete metr, zmerte sirku vozovky a pak treba zjistite ze kdyz se macknete dostatecne na kraj, parkovat muzete 😉
Kdyztak si pak na silnici namalujte rysku 😉

před 2977 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cukrar

Dochy, nechápu co tímto chcete sdělit? Vysvětlíte mi to, prosím?

před 2977 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek