tencosepta

Můžou lidi lovit zvířata kde chcou a kdy chcou?

Např. Pepa půjde na hřibiska a uvidí medvěda. Přepadne ho, zpracuje, vopeče a sní. Je takovej lov poloven nebo musím mít nějakej průkaz o ouředníka? Specielně myslím lov vysoké.

Nejlepší odpověď
fcoop

Lovec si zaplatí za zastřelení velkého medvěda. Čeká na posedu a najednou obrovský huňáč. Lovec vystřelí, ale netrefí se. Medvěd se naštve, vleze na posed a lovce znásilní.

Lovec týden nemůže chodit, ale pak se vrátí zpět na posed se samopalem a opět čeká na medvěda. Vystřílí celý zásobník, ale netrefí medvěda. Medvěd za ním znovu vyleze a znásilní ho tak, že lovec nemůže chodit měsíc.

Po měsíci se vrátí s bazukou, střelí na medvěda, ten se ale uhne, podívá se směrem k posedu a říká:

„Hele, že ty sem nejezdíš střílet?“

Ponaučení : Není všechno takové,jak to vypadá".

Další odpovědi
Nazdar Bazar

Když půjde Pepa na férovku (klacek oštěp pěsti), povolení mejt nemusí.
Jinak ať si zajde na ouřad.

anonym

Nevím, co tě vede k takto hloupému dotazu, ale – počti si období běžně povolená pro lov, dle druhů lovné zvěře – http://www.cmmj­.cz/Informace-pro-myslivce/Doby-lovu-zvere.aspx .
A – samozřejmě, se musíš řídit Mysliveckým zákonem – http://www.mys­livost-lovectvi.cz/sluzby-pro-myslivce/zakon-o-myslivosti/ .

www

Nemohou.
Pro lov zvěře je spotřeba mít zaprvé zkoušky (ne zdarma) a konkrétně na vysokou i další (placené) povolení, o době hájení nemluvě !
Zkušenost

anonym

V civilizovaných zemý rozhodně ne. U kmene Humulama-kamalava kupříkladu můžeš zabíjet jak je libo, ovšem většinou jsou tam potravou lidé – kmen je to kanibalský…

anonym

NazdarBazar – už vidím, jak Pepa, vrámci příprav na medvěda, „meje povolení“…
;-D

Nazdar Bazar

Pouze jsem se přizpůsobil zdejšímu dialektu.