jirka21kufr

Můžou jet 3 osoby v autě Avia po městě, když jsou 2 sedadla?

Dobrý den mám otázku. Potřebuji si odvézt nábytek, ale řidič mi nemůže pomoc, proto potřebuji ještě 1 osobu. Jeli by celkem 3 lidi ve starším typu Avia. Můžou jet 3 osoby po městě v Avii, jen to povolené?

Nejlepší odpověď
led

Maximálny počet prevážaných osôb je daný v technickom preukaze vozidla. Stáť počas jazdy môže cestujúci len vo vozidle k tomu určenom (viď tech.preukaz vozidla)
Pokiaľ vo vozidle Avia sú len 2 sedadlá, (niektoré typy Ávie majú 3 sedadlá), môže prevážať len 2 osoby včetne šoféra.
Doplňuji:
Za bezpečnosť prepravovaných osôb zodpovedá šofér prepravujúceho vozidla

Další odpovědi
cochee

Nemůžou.

honza19hk

ne.
Tak ři´d ty a vezmi si náhradu za řidiče aby ti pomohl.
A nebo pokud je to po městě ten třetí může přijet na kole.