Rokio

Můžou houby nahradit maso?

Houby místo masa

Nejlepší odpověď
Kepler

Použití v kuchyni může být podobné, ale maso nenahradí. Obsah bílkovin minimální, výživová hodnota téměř nula. Houby se cení pro jejich chuť.

Další odpovědi
da ny

Děláš si legraci? 😉
Obojí mám moc ráda :)
Maso: " Ze zdravotního hlediska je ceněno zejména pro obsah biologicky hodnotných BÍLKOVIN a látek budujících organismus. "
Houby: "Jedlé druhy slouží jako potravina s malou kalorickou hodnotou nebo jako pochutina. Jsou bohaté na vitamíny a minerální látky. "
zdroj: Wikipedie

lota

A proč ne? Guláš může být buď masový nebo houbový…Jen pozor, aby z nich nebyla rakovina:-)) http://magazin­.aktualne.cz/gra­fika-15-nejvetsich-mytu-o-houbach/r~60a­eab324b0911e5­b440002590604f2e/