IBI05

Můžou finanční rozdíly ovlivnit chod partnerství?

Když jsou dva lidé a chodí spolu, oba bydlí u rodičů ale navštěvují se a prostě vedou normální partnerský vztah ale zatím spolu nebydlí. Jeden z nich je však v lepší finanční situaci a druhý zase má nouze. Občas se kvůli tomu pohádají protože, ten který má méně neumí zacházet s penězi.
Je prostě možné že díky tomu může vztah nějak skončit nebo v budoucnu?
Já nemám problém. O peníze ve vztahu nikdy nešlo ani nepůjde, jen vítě že člověk by se měl líp kdyby dělal to a to. A jen mu to řeknete a on se naštve co s tím? (oba studenti)

Nejlepší odpověď
NikkiHeat

Většinou je problém když žena má více peněz než muž. To nedělá moc dobrotu. Chlap se cítí dost blbě. Nicméně jsou – li oba inteligentní dá se překonat. Hádáte-li se už teď je velký předpoklad že se to bude zhoršovat, pokud ovšem ten druhý nemá vyhlídky na zlepšení své fin. situace.

Další odpovědi
zzzzz

Téměř v každém vztahu mají partneři rozdílné příjmy.

Já si vždy myslela, že ten co má míň musí umět s penězi lépe zacházet, vždyť by s nimi jinak nevyšel.

Podívej se na jeho rodiče jak s penězi hospodaří, člověk toho pochytí nejvíce od nich. Pokud jsou ti co mají půjčky na nesmysly (dárky, dovolené atd.), tak počítej s tím, že i tvůj přítel přemýšlí stejně.

Dítě prostě i nevědomě kopíruje rodiče.

marci1

Není jednoduché mít vztah s partnerem, který neumí zacházet s penězi. A co teprve kdybyste měli domácnost, děti. Díky penězům může vztah skutečně skončit. ☹

Hlada

Myslím, že není problém, když mají partneři rozdílné příjmy bez ohledu na pohlaví. Pokud se ale neshodnou ve výdajích, vidím to na velmi vážný problém a to zvlášť, jestli se kvůli tomu hádají, aniž by měli společnou domácnost.

Dochy

Různé příjmy by vadit neměly, ale někteří lidé nesou těžce, pokud mají míň. Pokud někdo příliš utrácí a má tendenci se zadlužovat a není ochoten s tím ani přes upozornění něco dělat, obávám se, že není pro dlouhodobé soužití perspektivní.
Ale bacha. Je trochu otázka, zda je opravdu nezodpovědný, nebo zda se pouze lišíte v názoru na to co koupit a jak moc šetřit. Pokud jemu finance vychází a pouze vám se něco nelíbí a kritizujete ho, mohl by být problém i na vaší straně. Ale je to vše o úhlu pohledu, každý jsme nějaký o obecně se jen blížíme nějakému „normálu“. Je možné, že jste oba tomu „normálu“ poměrně blízko, jen každý z jiné strany a dohromady vám to zkrátka nepůjde…

anonym

NikkiHeat nesouhlasím, absolutně, vztah se ženou, která vydělává víc je nanic? Kde jsi to slyšel? Možná to platilo ped sto lety, teď už ne, dokonce je to tak, že žena, když vydělává víc, než muž, zůstane v práci a muž je na mateřské dovolené, protože maj tak víc peněz, nechápu, jak jsi na to přišel? Normálně myslící chlap se nemusí cítit „blbě“, má hlavu a myslí.

arygnoc

o rozdiel v príjmoch ani tak nejde, ale to >nevie zachádzať s peniazmi<, to už stojí za úvahu.

keď niekto nevie hospodáriť s málov, nebude vedieť hospodáriť ani s väčším príjmom, väčšími >rodinnými< financiami.

a to môže byť problém (bez ohľadu na príjem).

nemá to síce na vzťah (terajší) asi vplyv, ale pri soločnom živote, spoločnej domácnosti, to bude jedna zo zásadných vecí a zdroj neustálych hádok.

priznajme si, láska-neláska, peniaze a hospodárenie s nimi sú v živote dôležité.