štamgast

Můžou duchovní v anglii provozovat sex?

Právě sleduji film Univerzální uklízečka kde má reverend manželku a děti a jsem zaskočen.

Nejlepší odpověď
annas

Myslíte manželský nebo nemanželský?

Mezi svátosti anglikánské církve patří i svátost manželství.

Manželství bylo poslední svátostí, která se ukákonila e středověku z důvodu legalizace intimních vztahů a dětí z nich pocházejících.

Podrobnosti ssi můžete přečíst.

http://en.wiki­pedia.org/wiki/An­glican_sacramen­ts

translate.goo­gle.cz/transla­te?hl=cs&sl=en&u=http://­en.wikipedia.or­g/wiki/Anglican_sa­craments&prev=/se­arch%3Fq%3DAn­glican%2BChur­ch%2Band%2Bma­rry%26client%3Dfi­refox-a%26hs%3DXgW%­26rls%3Dorg.mo­zilla:cs:offi­cial%26channel%3Drcs.

I v dalších církvích kromě římskokatolické není nutnýéudržovat celibát. Se mnou chodila do třídy dcera biskupa československé církve husitské.. Stejně je rozvedená a znovu vdaná husitská biskupka Jana Šilerová.

Další odpovědi
Hamon

Zalezi na cirkvi.

Drap

Anglikánská církev ano.

petra15

V luteranske (protestantske) cirkvi se farari uz 500 let mohou zenit, a zeny jsou rovnopravne s muzi a mohou vykonavat v cirkvi vsechny cinnosti jako muzi. Jmenujou se tam pastori a pastorky. Jen katolicka cirkev odmita vsechny reformy… Husa jeste upalili, Luthera slechtici schovali na hrade Wartburg… , a deleni Evropy na katolickou a protestantskou je preci znamo…

Dochy

Nevímjak to maj v anglii, ale obecně tato pravidla má každá církev jiná. Celibát mají určitě římskokatoličtí duchovní, velká část jiných křesťanských církví ne.

arygnoc

sex ako taký nemôže prevádzkovať duchovný žiadnej kresťanskej cirkvi.

ale ako všade je nejaké ale:

niektoré cirkvi (protestantské) umožňujú duchovným vstupovať do zväzku manželského.

podľa cirkvi je prípustný sex (pohlavný styk) iba za účelom plodenia potomstva, nie za účelom rozkoše (preto je cirkev proti kondómom a antikoncepcii, aby sa sex neužíval ako rozkoš).

takže, pokiaľ je duchovný ženatý, môže „páchať“ sex, ale iba za účelom rozmnožovania sa, plodenia detí, nie pre vlastnú rozkoš (otázka je, kto to rozhodne, kedy je to plodenie detí a kedy rozkoš), a aj to iba s vlastnou manželkou.

takže fakticky nemôže mať sex z hľadiska, ako ho vnímame my, svetskí ľudia (sex pre sex, pre rozkoš), ale môže plodiť potomstvo.

a to je z hľadiska cirkvi rozdiel (ale v reále to vyjde na stejno, pokiaľ tak duchovný nečiní s tým, že potom sa bude bičovať, lebo zhrešil).

Dochy

I podle RK cirkve (předpokládám nejpřísnější) rozkoš nikomu nevadí a do manželství patří. Jen se nesmí odmítat ta …hmmm… množící funkce, která je primární. A i tam sjou skulinky…