Avatar uživatele
anonym

Můžou děti na základní škole zpívat v hudební výchově i jinak než česky?

Doplňuji:
Nemohli byste se prosím doma někdo zeptat dětí?
Nejste nikdo ještě na základní škole?
Nemáte třeba vnoučata, kterých se zeptat?

Zajímavá 0 před 2371 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Otázkou je totiž jaká to je základní nebo mateřská škola no např. v Anglicko-české nebo Americko-české se zpívá jak česky tak i anglicky,pokud chodí do typické české základní školy určitě na 100% zpívají česky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

I hudební výchova má svá pravidla.
Děti si pravděpodobně nemohou zpívat, co se jim
kdy zachce, většinou se učí zpívat stejné písně.
(Problém by byl i s doprovodem.)

Ale snad by nebyl problém si s učitelkou čas od času dohodnout
hodinu, v níž by děti mohly předvést i něco jiného.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hasič Rick

My jsme vždycky zpívali české písničky, nepamatuji se, že by jsme zpívali něco v cizím jazyce a to jsem ze základní školy vyšel teprve v roce 2014.
Upřímně by se mi možná příčilo zpívat anglicky v české ZŠ, s českým občanstvím a ještě k tomu v hudební výchově, kde se spousta z nás naučila státní hymnu ČR (já ji naštěstí uměl už z dob MŠ, poněvadž se mi líbila) X-D
Ale třeba už nastala nějaká ta „revoluce“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xxx3

Proč by nemohly? V literatuře se také nemluví pouze o českých autorech a v zeměpise neučí pouze o českých zemích.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Marley: Pravda, ale mě jde i o to zda-li, když má dítě talent řekněme na angličtinu a dokáže třeba díky anglickým konverzacím a domácímu učení zazpívat nějaký song. Např. Nothing Else Matters od Metallicy a přijde za učitelkou hudebky, která chce známkovat zpěv jestli může Metallicu, tak jestli dostane prostor nebo výsměch všech ve třídě?

před 2371 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
xxx3

zpěv dneska asi známkuje málokdo…nicméně výuka HV se značně liší podle školy a učitele.

před 2370 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek