zjentek

Můžou být v Česku sbírané moruše červivé?

Jestli můžou být moruše z českých morušovníků chrobalivé!

Drape a co to bylo za červa v těch moruších? Předpokládám, že bourci morušoví to nebyli, nebo ano?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano mohou. Právě dnes jsem několik takových utrhl. Nedokáži červa určit. Samozřejmě že bourec to nebyl. Ten se živí listy. Červ je nakladen od nějaké mušky stejně jako třeba u višní, nebo třešní.

Další odpovědi
paul1

Bílou moruši – už obrovský strom – měli na dvoře naši známí, chodili jsme tam na ně, ale nikdy jsem neviděl, že by byly červavé

anonym

Ne, v Česku červi nejsou.

Emefej

Ano, mohou.