Rokio

Můžou být i babské povídačky pravdivé?

I starší lidé se přece nemusí mýlit, nebo ano?

Nejlepší odpověď
quentos

Tím se liší povídačka od lži – že má vždy nějaké pravdivé jádro.

Další odpovědi
johana 56

„Na každém šprochu bývá pravdy trochu“.
To, o čem si kdysi 'báby‘ povídaly na rynku, když chodily ke kašně pro vodu a týkalo se živých, bylo výsledkem nejpřirozenější lidské vlastnosti – zvědavosti a uměly se dopátrat pravdy za každou cenu.
Nadpřirozené jevy si vy si vysvětlovaly po svém, dnes je objasňují vědecké výzkumy.
V lidových moudrech starých lidí je možno najít hodně pravdy, pokud je snaha ji hledat…

JájsemRaibek

Tak každý, a to i starý, se může mýlit. Na tom není nic špatného. Ale i tzv. babské povídačky mohou být pravdivé.
Ale stoprocentně se starší lidé nemohou mílit :)

MobilManiak

Nemusí, ale babské povídačky bývají třeba částečně pravdivé, ale zveličené a tak…proto všechny informace, co se k nám dostanou a vypadají jako povídačka, bychom si měli ověřit nebo je až tak nebrat vážně.