Complex

Můžete shrnout do češtiny hlavní fakta ze zahraničních názorů o tom, proč nemůžou vystát ČR?

Zde: https://www.qu­ora.com/What-can-you-not-stand-about-the-Czech-Republic

Nejlepší odpověď
annas

Řekla bych, co člověk, to jiný názor. Když jsem chtěla text přeložit, sice za pomocí překladače, byl text příliš dlouhý, musela bych hodně upravovatl

Ale naskočil mě jjiný odkaz, který mě zaujal.

https://www.to­puniversities­.com/blog/10-things-you-didnt-know-about-czech-republic

10 věcí, které jste nevěděli o České republice.

Tento slovanský národ je klenotem v srdci Evropy a ČR oblíbeným cílem pro ty, kteří to vědí. Turisté a profesionálové z celého světa přicházejí zemi navštívit, zde žít, pracovat nebo vychovávat rodiny v této fantastické zemi.

Pisatel uvádí klady – tradice, známé osobnosti, památky, pracovní dobu. atd.

Takže to víc potěší. Je dobré, že si i cizinci uvědomují, že se u nás dá žít.

Další odpovědi
led

Krátko z diskusie (dopĺňam ivzez):
…novinár Brendan McNally v diskusii svoju odpoveď ukončil:
„Nezmiňujte tyto věci Čechům, zažijete jednu z jejich nejhorších vlastností: sarkastické oválení.“
Diskusia je jednostranne zameraná na ukázanie zápornej stránky obyvateľov Českej republiky. Podobným spôsobom je možné „očierniť“ ktorýkoľvek štát na svete. Žiaľ, takto postavená informácia dokáže spôsobiť veľa zla. ale pozrime sa kriticky, či predsa len trochu pravdy nemajú. Skúsme to v malom. Pozrime si tunajšie príspevky a ak vybereme len tie „zlé, záporné, skresľujúce, rozporné a vzájomné osobné osočovania jednotlivých užívateľov“ mohli by sme povedať, že táto stránka je základnym kameňom nenávisti. ale iste sami viete, že to nie je pravda, z celkového množstva užívateľov ide len o necelú desatinu promile, ktoré robia zlé meno tejto stránke. Ale aj to stačí, ak nejaký pričinlivý „pisálek“ mediálne zvýrazní len týchto nepriaznivých „výtečníkov“ a stránka stratí svoj kredit.

Ivzez názory prezentované napríklad „novinárom Brendanom McNally“ majú reálny podklad, ale tak ako píšem, v mizivej vzorke obyvateľov ČR. To vychádzam z oficiálnych médií ČR.

„vidím triesku u suseda, nevidím brvno vo vlastnom oku“

ivzez

Odkaz jsem si musela nechat přeložit traslátorem
(neumím anglicky), takže výsledek byl tristní.

Co k tomu říct?
„Názory“ prezentované v tom odkazu považuji
za pomluvy, které nemají reálný podklad.

Jen ten závěr ohledně sarkasmu → ovšem ten já považuji za klad.

zjentek

Po celém světě žijí lidé dobří a lidé zlí. Nelze tedy shrnout podobná fakta, ať už v kterékoli zemi světa.

Mc Merkurion

… nevím, podle toho, co mi přeložil google, tak ten Brendan McNally nás moc nekritizuje, a jinak ví, o čem píše: „Z Pentagonu až na Vysočinu – do města Pelhřimova – se dostal Brendan McNally“ https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/spisovatel-brendan-mcnally-zakotvil-v-pelhrimove.A130425_192­1476_jihlava-zpravy_mkk … diskuzi jsem nelouskal, všude se najdou nějací kritici, co všude viděj chyby …

ivzez

@Led →
nedostatkem reálného podkladu jsem mínila právě to,
že u většiny obyvatel se s tím, o čem píše, nesetká.

U většiny lidí se tu setká s přátelským přijetím, pohostinností apod.

led

Bola som prekvapená vašim vyjadrením v odpovedi, pretože práve vy dbáte na presnosť faktov.

ivzez

Led,
přece musíte sama moc dobře vědět,
že to reálný podklad nemá.
(Tvrzení z toho odkazu nejsou pravdivá.)

led

Žiaľ, sú pravdivé. Ale ako píšem, je to mizivá časť ľudí.
Pohybujem sa medzi ľuďmi, od tých, čo sa prikrývajú lístím a spia pod nebom, pretože nič iné nemajú, po tých čo bývajú v palácoch, nielen na Slovensku, ale aj v Českej republike. Vidím život aký je.

ivzez

Navíc je rozdíl mezi otázkou v sociálně právní oblasti a otázkou, která má jen provokovat nebo někoho pošpinit.

Vy jste mne zase překvapila tím, že jste na to tazateli skočila…

led

Ako viete zámer pisateľa? Viete, alebo sa domnievate? často ma prekvapujete svojou predvídavou znalosťou úmyslov páchateľa

led

annas vaša odpoveď je spôsob vyrážania klina klinom.

Kritik z odkazu v otázke -zvýraznil (len) zápory
a vy ste ukázali druhú stránku, ktorá zvýrazňuje (len) klady
Teraz babo raď…
a baba radí:
Ďábel vidí Peklo, tady cesta nevede.
Anjel zase zří Nebe, zde pravdy nehledej.
Země je kdes´ uprostřed.
Pravdu těžko hledat v Pekle i na Nebi,
Neboť lidé žijí na Zemi.

annas

Já vím, ukázala jem protiklad, že názory se liší. Takže je třeba brát vše s rezervou.

Pavda je někde uprostřed.