samicek333

Můžete při jízdě v autě dostat dvě pokuty za jednu věc?

Myslím, když vás třeba zastaví, že nemáte známku, tak zaplatíte pokutu a třeba by vás na té stejné dálnici, třeba po 5 minutách zastavili další policisté, museli jste platit znovu?

Nejlepší odpověď
tom004

Přijde na to,kolik si mezi tím minula míst,kde se dá známka koupit.Pokud ani jedno,pokuta by se neměla opakovat.

Další odpovědi
venkovan

Proč ne. Za rychlou jízdu určitě. Za tu známku pokud mezi zastavením byl sjezd taky, za riskantní a bezohlednou jízdu také. A když je potřeba nahodit + body do hodnocení, tak se dvě hlídky v pohodě domluví.

Drap

Samozřejmě

anonym

V zásadě má pravdu tom, ale právní úprava je opravňuje i k opakované aplikaci. (Vyhláška to řeší striktně, že by řidič neměl pokračovat v jízdě do odstranění závady). Jiná je praktická stránka věci, málokdy mívají při silničních kontrolách neefektivní hustotu hlídek na témž úseku, ale i kdyby, jako ženská bys to mohla klíďo ukecat.
Já používám několik asertivních metod, u starších se pokouším při menších přestupcích, apelovat na to, že jejich ministr při inaguraci proklamoval, že dnešní policie má preventivní funkci oproti represivní za totáče a že kromě pokut existuje v sazebníku i napomenutí. Když ještě váhají, dodám, že jsem za 30 let neměl žádnou zaviněnou nehodu a mám čisté bodové konto řidiče.
Mladší někdy zpochybním, že jejich výklad vyhlášky není jednoznačný, že už jsem řešil podobný precedens a nenápadně prohodím, zda by mi mohli sdělit jejich služební číslo a většinou se dočkám nasraného tónu: „Pokračujte v jízdě, pane řidiči a koukejte si dávat pozor!“
V krajním případě jsem se musel uchýlit i herecké etudě zkroušeného řidiče, jehož právě šikanovala manželka Xantipa, což mne tak rozhodilo, že jsem výjimečně ztratil soustředění na dopravní značení, i když jinak patřím mezi ukázněné řidiče.
Většinou to zabírá a odhaduji, že jsem se vykecal tak z poloviny pokut, jednou mi dokonce po odvolání vrátili pokutu složenkou.
A pak ještě využívám faktu, že v 8 a 20 hod. si předávají službu, takže cca 7,30–8,30 a 19,30–20,30 bývá na silnicích pusto, kdy se dá i lehce překročit rychlost nebo profrčet obcí.

lukas.zmizik

ano muze… ale konkretne priklad s dalnicni znamkou – nehrozi, ze by vam dali pokutu a za 5 minut vas zastavili znovu, aniz by jste minuli sjezd z dalnice…