Avatar uživatele
anonym

Můžete poraditjak donutit býv.manžela,kterému byl u mě zrušen trvalý pobyt,aby si požádal o nový obč.průkaz?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5014 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Jak píše Miroslav,je to jeho problém,ale jinak jestli Vám to hodně vadí,tak mu občanku seberte a zlikvidujte,bude si muset nechat vystavit novou,kde bude muset nechat uvést nové bydliště. Omlouvám se,ale žádný jiný způsob mě nenapadl.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

A proč to řešíte? Já bych řekl, že to je jeho problém. V evidenci je vedeno jiné trvalé bydliště-např. na úřadě a to je pro orgány podstatné.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Já bych to tak nezlehčoval a tazetele chápu.
Tazatel je vystaven mnohému nebezpečí. Třeba exekuci, která by mohla na bývalého partnera spadnout a ještě mnoho dalších nepříjemností.
Jak ho ale k tomuto kroku donutit nevím. Jedině jak píše kropítko, ale ono se to řekne že.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
blondajk

Hm, žádný způsob, jak jej donutit skutečně neexistuje :( Ale chápu vaši potřebu, aby to měl uvedeno i v OP. K nám na barák třebas chodí pořád štosy úředních dopisů (resp. oznámení o vyzvednutí zásilky od soudu) nějakému pánovi, o němž v domě nikdo nic neví a nebydlí tu. předpokládám, že jde o člověka, který byl soudně vystěhován! A neustále na nás zvoní policie, aby mu zásilky doručila, zverbují celý dům, aby se dozvěděli to, co předtím, že ten člověk se tu nevyskytuje.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony