aramah

Můžete poradit?Děkuji

Renault- scenic, nafta. Při nastartování nejde dát kvalt.Při sešlápnutí spojky se nevrací.Ale když tam mám 1a nastartuji tak se rozjedu,ale pokud bych zastavila př.na křižovatce musím vypnout motor, zařadit, nastartovat a pak to jede. Ta spojka se po chvílce taky vrátí.Dám to do servisu ale zajímá mně čím to je.Vím že sem to napsala dost chaoticky ale manžel přijede až v pátek.moc děkuji.

Nejlepší odpověď
kablik

Je to závada ve spojkovém válci, musí to jít do servisu, sama stím nic nenaděláte, maximálně udělat kontrolu hladiny kapaliny v nádržce, popřípadě ji doplnit, divím se že žádný motorista vám zatím neporadil.

Další odpovědi
Cullinda

Podobné problémy jsem měla s autem taky – nešlo zařadit nebo vyřadit.
Než to dáte do servisu zkontrolujte nádržky – nejspíš je to stejné – tedy nádržku s brzdovou kapalinou. Nebo to možná máte zvlášť takže nějaká menší nádržka s hydraulickou kapalinou.
Pokud je jí nedostatek, může se malý tlak kapaliny takto projevit.
Pak je ještě možnost, že odešlo těsnění ve válečku,který tu kapalinu tlačí.
Každopádně se nejdřív podívejte na tu kapalinu, můžete ušetřit dost peněz.
Pozor, tyto kapaliny mohou být žíravé.

cukrar

nedojde k rozpojení motoru a převodovky. Závad může být více, od již zmíněné kapaliny až po sjeté obložení.