annas

Můžete mně, prosím, poradit?

Potřebuji do dokumentu překopírovat fotky, které mám uložené v určité velikosti. Měnit velikost fotografií umím, ale nevím jak to udělat, aby se mně nezměnila stávající uložená fotografie, ale jen ta, kterou chci překopírovat do dokumentu.

Řekněme, že vytvářím jakýsi katalog předmětů, který obsahuje popis, informace o původu a k tomu potřebuji dodat malé foto.

Děkuji.

Miroslave, opět jsem zvolila variantu „mně“.
Doplňuji:
Ještě jednou děkuji. Vypadá to jednoduše, Vyzkouším, která varianta mně bude lépe vyhovovat. JPEG Resampler mám, občas používám.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Jsem si všiml, poradím vám až zvolíte „mi“ :D
Ne, je to jedno.
Takže jestli jsem pochopil, v počítači máte nějaké fotky a vy chcete do wordu (mluvíte o dokumentu) tyto fotky vložit.
Jednoduše dáte ve wordu vložit-obrázek a vyberete jaký. Samozřejmě, že se tam asi nevejde protože bude velký a bude i tam, kde word chce a ne vy.
Takže dvakrát poklepat na obrázek a změnit velikost-doporučuji v procentech a hlavně ať máte zaškrtnutý poměr šířky a výšky!!!
Potom můžete zvolit kde chcete obrázek mít, za textem, vedle-obtékání, před textem, vlevo, vparavo co a jak chcete na to příjdete.
Zdroj, tedy původní obrázek se nezmění.
A nebo ještě můžete udělat tak, že upravíte obrázek tak jak umíte a uložíte třeba pod image001a když původní se jmenuje image001.

Další odpovědi
Toruk

Doporučuji vytvořit novou složku a dio ní zkopírovat všechny fotky, které se mají upravovat. Fotky v tomto novém adresáři potom je možné jakkoliv měnit bez rizika stráty původních fotek (ty zůstanou nedotčeny v původním adresáři). Pro změnu velikosti, nebo rozlišení více fotek najednou doporučuji freeware-program JPEG- Resampler.

annas

Miroslave, vyzkoušela jsem Váš návod. Povedlo se. Díky.