ondricke

Můžete mi prosím vysvětlit, co to má za význam. když si rapeři dávají do své přezdívky Lil?

Pro příklad, má to Lil Pump, Lil Uzi, Lil Wayne. Měl to Lil Peep.
Co to znamená?
Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
annas

„Lil“ je sama o sobě poměrně obyčejná přezdívka v různých kulturách,

V ćerno-amerických kulturách se používala často přezdívka Little, ta se zkrátila na Lil. Zní foneticky v různých dialektech.

  1. Lil značí, že jste mladší než nejstarší člen rodiny. Myšleno často jako vtip.
  2. Jde o tzv. mem – " je to termín používaný k popisu myšlenky, která se opakuje a mírně se mění v průběhu času. Jméno pochází z genů DNA, jejichž memy jsou psychologickou analogií. "

„Lil“ titul převládající v rapové hudbě je jen příkladem silného a úspěšného memu.

Z toho, co můžu říct, že lil Louis byl první hip hop umělec, který použil titul – následovaný lil Kim. Proč to zvítězilo – je to někdo!!!

Představoval bych si, že to byla směs kulturního slangu, pocta úspěšným a fonetická srozumitelnost a jednoduchost slova.

https://www.red­dit.com/r/NoS­tupidQuestion­s/comments/7dil­bt/why_are_so_ma­ny_rappers_ca­lled_lil/

--
Máte-li zájem dovědět se víc, v anglických zdrojích najdete různá vysvětlení, která se liší. Těžko říct, které je to pravé ořechové.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b&ei=wLcrW4yX­Bs3YwALs5IHwCg&q=why+do­+rappers+called+Lil&oq=­why+do+rapper­s+called+Lil&gs_­l=psy-ab.12...7598.7911­.0.12760.2.2.0­.0.0.0.104.180­.1j1.2.0....0­...1c..64.psy-ab..0.0.0....0­.a3R4fYUjrvU

Mem – jde vlastně o předávání kulturní informace, mem = napodobování předchůdců, šíří se z generace na generaci. Takovým mememje výraz „lil“, který přebírají rappeři.

Další odpovědi
Gestas

Podle mě malý.

marci1

V současnosti se s rapery, jejichž pseudonym začíná na „Lil“, roztrhl pytel.

Kariéru každého rapera se světovými ambicemi neovlivňuje jen jeho hudba, ale také přezdívka, se kterou se rozhodne vystupovat. V hudebním průmyslu jsou pseudonymy běžnou záležitostí, významu však nabývají především v hip-hopu.

Právě v tomto žánru se objevují ty nejkřiklavější, nejdrsnější a nejhloupější přezdívky. V poslední době se mezi rappery rozmohl trend umisťovat si před svoji přezdívku „Lil“.

Zkratka pro „little“ na rozdíl od Grandmaster, MC nebo Young nevymřela. Od Lil Troye, který si tak začal říkat v roce 1988, jsme se propracovali až k Lil Yachtymu, Lil Pumpovi, Lil Xanovi, Lil Uzi Vertovi a mnoha dalším, v současnosti zářícím hvězdám.

https://refresher­.cz/55117-Na-Spotify-je-vice-nez-8-000-interpretu-s-prezdivkou-zacinajici-na-Lil

anonym

Je to stejné jako když šampion v těžké váze jehož specialitou je zalehnout tělem soupeře a zploštit jeho původně trojrozměrnou existenci používá přezdívku Malý Joe … takovou přezdívkou se snaží budit podezření že můžeme čekat spíš opak. Ale u rapperů kteří prostě jen jedou na laciný styl je to jen prachsprosté kopírování schématu úspěšnějších předchůdců …