Můžete mi prosím poradit, jak se dělá oblouk? Chceme vybourat futra a udělat jen oblouk místo dvěří.

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud tam nechcete dát betonový překlad tvarovaný do oblouku, tak se to dělá do dřevěné šablony, nad ní se vyzdí z cihel do oblouku. Ty potom po odstranění šablony drží samosvorně. Neni to nic složitého.

Další odpovědi
tom004

Tady chybí ty úplně nejzákladnější informace.Z jakého materiálu,a jak silná je zed,jestli je nosná,nebo příčka,z čeho je překlad nad futrama,jak vysoký bude střed oblouku od země,jaký materiál,chcete použít,ap.

Hm, další nevkusáci si staví hrad 😛

baghira

Jedna z možností je, že se do obdélníkového otvoru „vymodeluje“ oblouk z pletiva nebo polystyrénu a nahodí omítkou.

Danča84

Můžeš to vyzdít ytongem (pórobetonové tvárnice). Krásne se dá nařezat pilkou, a oblouk pak sestavíš z různě zkoseně seříznutých tvárnic. Kulaté linie doladíš omítkou.