annas

Můžete mi, prosím, pomoci při vyhledání názvu jedné evropské vesnice, v níž se lze dostat k domům jen na lodi?

Nemá prý žádné jiné přístupové cesty …

Nejlepší odpověď
vagra

Taková vesnice skutečně existuje v Holandsku.
Patří do německé provincie Overjissel a jmenuje se Goethoorn.
Jediným dopravním prostředkem, jakým se dostanou její obyvatelé domů, je loď.

Zdroj: http://www.co­olplaneta.com/2010/04­/holandska-dedina-bez-ciest/

Další odpovědi
deduska

kromě toho ,že v zimě používají brusle protože je voda zamrzlá!