autacek

Můžete být kvůli covidu vyloučeni z přepravy drážním vozidlem jen proto, že si vezete lyže?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Drap

ne

Ne, lyže nemají s covidem nic společného. Stejně jako si můžeš vézt bicykl

Další odpovědi
Mc Merkurion

ne

… co to je za blbost ??? copak ono je zakázaný lyžovat ??? jen nejsou otevřený skiareály, ale lyžovat na kdejakým kopci můžeš …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

autacek

„V provozu od neděle mohou zůstat jen lanovky, které nepřepravují lyžaře ani běžkaře a nevztahuje se tak na ně zákaz provozu.“

Mc Merkurion

… až do otázky napíšeš „lanovka“, měj připomínky, ale drážní vozidla jsou především vlaky a tramvaje … chce to se správně vyjádřit a ne použít rádoby odborný termín a pak se divit …

autacek

termín je myslím použit správně, https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Dr%C3%A1ha_(dr%C3%A1%­C5%BEn%C3%AD_do­prava)

Mc Merkurion

… bohužel ne: Lanové dráhy zároveň patří do kategorie dopravních prostředků, která se souhrnně označují zdvihadla. … ale sám uvádíš, že se to týká jen lanovek pro lyže, tak holt přiznej, že ses krapítek spletl, možná jsi to myslel zajímavě, ale nevyšlo ti to … to už jsi mohl rovnou použít termín dopravní prostředek … a pochybuju, že tě do Lanovky na Petřín nepustěj s lyžema …

autacek

V Česku se na lanové dráhy vztahuje Zákon o dráhách. Vagony, kabiny, gondoly i tyče se sedačkami jsou z terminologického hlediska považovány za vozidla.

Mc Merkurion

… kruci, ty seš fakt mimoň … chtěl jsi se zeptat na lanovky nebo i na tramvaje ??? otázka má být jasná !!! kapišto ???