Meiry

Můžeme se změnit vlivem vlastního strachu?

Kupříkladu na základní škole probíhá šikana. Může pak oběť (když bude mít možnost ovšem) šikanovat někoho na jiné škole? Můžeme se stát něčím čeho jsme se dříve báli? Teď nemyslím strach ze tmy nebo pavouků, ale třeba strach z nadměrného pití dospělých lid. Když se pak dostaneme do stejné situace, jako něco z čeho jsme měli strach, neprojeví se tento faktor nějak?

Otázka nedáivá smyl.
Můžeme se stát vlastním strachem?

Odpovědi
Drap

Než začneš psát otázku, zkus se zmyslet. Otázka potom nebude takto zmatená a odpovídající se potom dozví co chceš vědět.
Může se stát cokoli.

annas

Jak se můžete stát strachem? Je to přece pojem abstraktní.

„Dnes je možné úplně všechno a je třeba se bát pouze vlastního strachu“
Jonas Ridderstrale

Je pravda, že člověk, který šikanuje jednoho, zpravidla bude šikanovat jiné. Souvisí to s jeho charakterem. Chce ukázat svou moc, své ego, nebo zastřít své nedostatky.

Když jiný člověk připustí manipulaci, znamená to, že má strach třeba ze zesměšnění atd. Je důležité strach ovládnout, ten je horší, manipulátora ignorovat, zachovat klid, byl stále férový narozdíl od něho. Není to snadné.

Pokud sám nezvládnete, je dobré poradit se s odborníkem.
Buďte sám sebou.

vikimiki11

Jo