ABC123

Můžeme se nějak bránit proti nájemníkovi, který odešel z důvodu ukočení nájmu a klíče si ponechal?

Nejlepší odpověď
Vojtěch

Z toho důvodu je dobré požadovat před zahájením nájmu kauci, která by po ukončení pokryla případné škody/nedoplatky. Například náklady na nové zámky, jak píše Hanulka. To by raději nájemník klíče vrátil, než o kauci přišel.

Další odpovědi
hanulka11

asi jedině vyměnit zámek i kdyby klíče vrátil, kdo máš jistotu, že si nenechal přidělat jiné

tom004

Asi bych si s tím hlavu nelámal.Jednoduše zámky vyměň.Protože i když by je vrátil,stejně nemáš jistotu,že si neudělal duplikáty.A ta kauce je i na takovéto případy vhodná.