Můžeme se, kteří tady přispíváme, považovat za kolegy – kolegyně?

=============­===================
Takže nespolupracujeme na chodu těchto stránek, soudruzi? 🙂

Nejlepší odpověď
Dochy

Jeden profesor na VŠ nám řekl něco ve smyslu: Vy i já jsme tu proto abychom společně pracovali na rozšiřování znalostí a vědomostí. Proto oslovení „kolego“ mezi námi považuji za správné.

Další odpovědi
palmal

Slovo kolega je přejaté z cizího jazyka a váže se k zaměstnání. Doslova by se dalo přeložit jako spolupracovník – což nejsme. Přesnější by v tomto případě asi bylo slovo soudruh – soudružka, což v pravém, nezpolitizovaném smyslu slova znamená „druh ve společné věci“ :)

Kepler

Neznáme se osobně, takže slovo kolega/yně možná není tak úplně na místě. Admin používá raději slovo komunita. Pokud zůstane vše v mezích slušnosti, bude to asi nejvýstižnější označení.

Lamalam

Výraz kolega si spojuji se společným zaměstnáním, kolegové tedy nejsme. Jsme druzi ve společné věci, čili soudruzi, ale slovo soudruh nabylo časem jiného významu. Navrhuji oslovení „sestro, bratře“.

Danina65

Ad lamalam

já tedy u hasičů jsem, pokud jsou tady také, tímto je zdravím bratře a sestro, jinak bych uvítala nějaké oslovení, které by bylo hodné zdejších, no jak to honem říct…přispívatelů 🙂
pokud jsme komunita, byla by to otázka pro Anas 🙂, jak je gramaticky správné oslovení

marci1

Jsme členové komunity. Zároveň uživatelé těchto stránek. Takže bychom se mohli považovat za „spoluuživatele“. 🙂