Avatar uživatele
anonym

Můžeme se, kteří tady přispíváme, považovat za kolegy – kolegyně?

=============­===================
Takže nespolupracujeme na chodu těchto stránek, soudruzi? 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? chachar1922, marci1, gecco, Danina65 před 2961 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Odpoveď byla označena jako užitečná

Jeden profesor na VŠ nám řekl něco ve smyslu: Vy i já jsme tu proto abychom společně pracovali na rozšiřování znalostí a vědomostí. Proto oslovení „kolego“ mezi námi považuji za správné.

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?gecco, anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
palmal

Slovo kolega je přejaté z cizího jazyka a váže se k zaměstnání. Doslova by se dalo přeložit jako spolupracovník – což nejsme. Přesnější by v tomto případě asi bylo slovo soudruh – soudružka, což v pravém, nezpolitizovaném smyslu slova znamená „druh ve společné věci“ :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Neznáme se osobně, takže slovo kolega/yně možná není tak úplně na místě. Admin používá raději slovo komunita. Pokud zůstane vše v mezích slušnosti, bude to asi nejvýstižnější označení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Výraz kolega si spojuji se společným zaměstnáním, kolegové tedy nejsme. Jsme druzi ve společné věci, čili soudruzi, ale slovo soudruh nabylo časem jiného významu. Navrhuji oslovení „sestro, bratře“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Danina65

Ad lamalam

já tedy u hasičů jsem, pokud jsou tady také, tímto je zdravím bratře a sestro, jinak bych uvítala nějaké oslovení, které by bylo hodné zdejších, no jak to honem říct…přispívatelů 🙂
pokud jsme komunita, byla by to otázka pro Anas 🙂, jak je gramaticky správné oslovení

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Jsme členové komunity. Zároveň uživatelé těchto stránek. Takže bychom se mohli považovat za „spoluuživatele“. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek