Kelt

Můžeme prostitutku, která váží nad 120 kg, nazvat lehkou ženou?

Nejlepší odpověď
Alesh

Lehká se nazývá podle lehkých mravů, nikoli podle tělesné hmotnosti.

Další odpovědi
Kepler

No jistěééé! Jak už tady někdo napsal, LEHCE si můžeš na jejím těle kdekoli a cokoliv vytvarovat. LEHCE si budeš připadat jako vedle ní jako podvyživený hubeňour. LEHCE tě zalehne a vypustíš duši z těla. A pokud ne, TĚŽCE to odnese tvoje šrajtofle a sebevědomí…ale to je jen vedlejší účinek.

Anikitos

Je v tom sice ironie, ale můžeme. ”Lehká” je proto, že je lehce dosažitelná, jednoduchá, ”zkažená,” pocházející z lehčích poměrů. :)

marci1

Můžeme ji nazvat těžkou „lehkou ženou“. 🙂

annas

Je třeba si uvědomit, že slova v češtině mají význam základní, ale i přenesený.

Takže podle významu slov může být žena vyšší hmotnosti, ale i těžkopadná, považovaná za „lehkou“ ženu, tedy ženu s uvolněnými mravy.

Můžete si významy ověřit v odkazu

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=lehk%C3%BD

  1. málo vážící (× těžký ): lehký náklad; lehký kulomet; lehká půda písčitá ap.; lehčí oblečení ne teplé; lehký průmysl spotřební; lehká atletika sport. odvětví (běhy, chůze, skoky, hody a vrhy); sport. lehká váha kategorie rohovníků (do 60 kg), vzpěračů (do 67,5 kg) a zápasníků (do 67 kg)
  2. budící dojem něčeho lehkého (× těžkopádný): lehký krok, pohyb; lehký způsob, tón vyprávění; lehká četba, hudba umělecky nenáročná (× vážná)
  3. mající, jevící malou míru, slabý 8, mírný (× těžký): lehký pacient, trest, povzdech, větřík; lehká únava; lehké spaní, zranění; lehké jídlo dobře stravitelné
  4. málo namáhavý, snadný (× těžký, obtížný : lehký úkol, život; lehká práce, otázka, volba, smrt; lehké rozhodnutí; není nic lehčího; neměl to lehké
  5. mravně pokleslý: lehké mravy; hanl. lehká holka nevěstka

Podobně odkaz na slovo těžký
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=t%C4%9B%C5%BEk%C3%BD

V archivu najdete podobný dotaz, ale z opačného pohledu. – „úsloví "Je to těžký jako prostitutka“ Přece lehká děva a taky přeci prostitutka nemusí být tak horentně těžká, aby to byl.. "

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kde-a-proc-vzniklo-uslovi-je-to-tezky-jako-k-a-prostitutka

aliendrone

Proč ne? Taková když ti své „nárazníky“ položí na ramena, tak máš v tu ránu LEHCE ploché nohy. Obvykle, jsou i vyjímky. ;) :D :D

Altair-AC

Zajímavá otázka, ale celkem jasná odpověď…