Můžeme poznat dle staročeských jmen i povahu člověka? Mají staročeská jména nějaké skryté významy?

Např. u jmen Spyti"hněv", Pře"mysl", Spyti"mír" a jiné…

U novějších jmen to samozřejmě neplatí

Nejlepší odpověď
annas

když křestní jméno či příjmení dotyčný dostal,, souviselo to s jeho vlastnostmi.
Příjmení vznikla později. Vysvětlovala jsem někde, je to v archivu.

Někdy existovalo omen nomen. Třeba Karel Gott – Božský Karel.

Staročeská jména byla složená či nesložná.

Nesložená – ošklivý byl Nekrasa, nebo omezený člověk byl Hlupoň atd.
Složená – některá jste uvedl. Další Kazi-mír, Jaro – slav atd.

Další odpovědi
da ny

I např. mnohé Anny mají hodně společného (úděl, životní náplň, smysl, téměř osud).
Každé jméno má nějaký význam.
Mnoho jmen je starších než ta staročeská, mají hebrejský původ.
Povahu člověka ovlivňuje datum narození, jméno SPOLEČNĚ, s příjmením.
Dokonce i do jisté míry zdravotní stav, úspěchy i nezdary v pracovním a osobním
životě. Někteří příznivci a znalci numerologie (každé písmeno má nějaké své číslo), proto objasňují i změnu u žen/mužů. To v případě, že po svatbě změní příjmení. Tímto krokem si mohou vše vylepšit, ale také zhoršit (až podělat… ;D).

Nassin

Vyhledej si význam staročeských slov a můžeš poznávat.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.