Kelt

Můžeme porovnávat lidi podle počtu jazyků, které znají?

Jsou lidé, kteří znají jen mateřský jazyk, potom takoví, kteří umí jeden až dva světové jazyky – angličtinu, němčinu, španělštinu, francouzštinu, ruštinu. A pak jsou lidé, kteří umí více jazyků. Ale mezi tyto jazyky patří – např. srbština, chorvatština, bulharština, rumunština, maďarština, dánština, irština – tedy jazyky, kterými mluví méně lidé na menším prostoru, než je tomu u světových jazyků. Pokud srovnáme lidi, kteří se jazyky živí, průvodci, překladatelé a pod, je na tom lépe ten, který ovládá světový jazyk, nebo tesn druhý? Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Nejde srovnávat , kdo je na tom lépe. Obecně by šlo říct, že to jsou ti, kteří ovládají více světových jazyků. Je však celé o tom, který jazyk konkrétní člověk více využije. Například průvodce, který jezdí na Balkán, tak určitě lépe využije srbštinu, chorvatšninu a bulharštinu, než třeba španělštinu.