jirka F

Můžeme opékat večer špekáčky na ohni v 19:00 když platí výstraha nebezpečí požárů ?

Poraďte když dnes chceme opékat špekáčky na ohni kde jsou kolem ohně ohraničené kameny a bude to až v 19:00 a platí do odvolání výstraha nebezpečí požárů a je právě že nerozdělávat ve volné přírodě oheň ,nekouřit,
máme totiž velkou zahradu tak nevím ale když budeme opékat na malém ohni až v 19:00 tak to nevadí nebo to máme radši odložit na jindy.

Poraďte

Nejlepší odpověď
Löwe

a) ano

Doplňuji:
Je doporučeno nerozdělávat. Zákaz není.

Další odpovědi
briketka10

a) ano

Doplňuji:
když nic nepodpálíš, tak proč né
jiní lidi tak opejkaj, nebo ne :))

Funna

a) ano

Doplňuji:
za předpokladu, že máš zahradu mimo ochranné pásmo lesa, což je 50 m…a navíc předpokládám, že na zahradě už nějaké ohraničené ohniště máš, tím pádem nezačneš oheň rozdělávát na strništi, nebo uprostřed vysušené louky…

Drap

a) ano

Ano můžete. Výstraha neni o zákazu pálení ohňů , ale o tom aby se dbalo zvýšeného nebezpečí požáru.

setapouch

a) ano

Viz Löwe. Více na http://www.hzscr­.cz/clanek/web-informacni-servis-zpravodajstvi-2015-cerven-plati-vystraha-meteorologu-pred-nebezpecim-pozaru.aspx

lexx

d) napište v komentáři

Myslím že jo, nachystej si lépe hasičák nebo konev s vodou kdyby něco chytlo…spíš jde vo to aby lidé v okolí nepindali že je obtěžuje kouř no záleží jaké máš sousedy a vztahy…