marci1

Můžeme doufat v to, že kurz koruny k euru by se měl pohybovat kolem hranice 20 Kč zhruba v polovině příští dekády?

Je to reálné? 🙂
Více na http://zpravy­.e15.cz/burzy-a-trhy/meny/vstoupit-do-eurozony-az-bude-euro-za-dvacet-korun-shodli-se-babis-s-rusnokem-1340644?utm_sou­rce=www.seznam­.cz&utm_medium=sek­ce-z-internetu

Nejlepší odpověď
Kepler

Možné to je, ale moc tomu nevěřím. Po ukončení intervencí ČNB spadl kurz koruny zpět k 25,50, jak jsem už tehdy věštil. Mimoto si myslím, že tak silná koruna (20 za euro) by byla pro náš export fatální a export do eurozóny je tahounem naší ekonomiky.

Další odpovědi
aliendrone

Doufat můžeme marci1. Klidně třeba i v to, že euro bude za 10Kč. Otázka je, zda je to reálné. Podle mne jsou zde z určitých stran natolik silné zájmy, aby se to nestalo, že se to prostě NESTANE. :)

Drap

Ano, je to reálné. Finanční trhy jsou však nevyzpytatelné a působí na ně celá řada vlivů. A každým dnem se může přihodit spousta věcí, které vývoj kurzu ovlivní. Takže nezbývá než doufat.