zjentek

Může zvolený materiál okenních sítěk proti hmyzu ovlivňovat teplotu v místnosti?

Syntetické vlákno versus kov.
Pletené, či extrudované (to by vliv mít nemělo, ale kdo ví…)

Materiál zřejmě vyplní nezanedbatelnou plochu otevřenýho okna. Takže v otevřeným prostoru okna bude „něco“, skrze co bude proudit vzduch, svítit na to sluníčko, chytat se prach, atd.
Jakým způsobem může „vlákno“ ovlivňovat proudění vzduchu? Může svou strukturou snižovat teplotu proudícího vzduchu (jako chladič- odvádět teplo „někam dopryč“), nebo naopak teplý vzduch v průduchu kumulovat?

Bude na tyto, či jiné faktory mít zásadní vliv právě volba materiálu sítěk a projeví se rozdíl ve výsledný teplotě v místnosti?

Nejlepší odpověď
Kepler

Myslím, že teplotu v místnosti může síť ovlivnit tím, že trochu omezí proudění vzduchu. Ale jako chladič nebo ohřívač asi nefunguje. Teplota materiálu síťky se srovná s okolní teplotou.

Další odpovědi
Dochy

Ke Keplerovi ještě přidám: Vliv může mít zda a jaké množství dopadající energie (záření) odrazí a jaké přemění na teplo a předá kontaktně vzduchu…

Ten „chladič“ je opravdu trochu mimo. (pokud bys ho neměl nějak napojen na nějaký zdroj tepla/chladu)