dust8

Může zůstat nějaký milionář/miliardář v naprosté anonymitě, aby nikdo ,jak je bohatý?

Nebo to nikdy nevydrží a dává to všude najevo, že má peníze?

Možná jen uctívá přísloví od Burtona?

“Muž, jenž hromadí bohatství, aniž by ho užíval, je jako osel nosící zlato a žeroucí bodláčí.“

Odpovědi
elkon

Záleží na jeho chování.

Drap

Většinou to vždy někdo ví.

Pepa25

  1. může svoje bohatství prostě jen nedávat na odiv: chodit do práce, oblékat se jako jiní, jezdit normálním autem, bydlet v nenápadném domě … Jinak ale budou ostatní vědět, že je bohatý. Setkal jsem se s majitelem významné české fabriky, který po firmě chodil v kroksech a vůbec vypadal, jakoby tam byl skladník (ale zaměstnanci ho samozřejmě znali a poslouchali)
  2. může mít majetek zaparkovaný ve svěřenských fondech nebo napsaný na advokáta či babičku + bod 1: v takovém případě může být v realitivní anonymitě, ale je tu zase riziko, že se jeho „bílí koně“ se utrnou a pokusí se s jeho majetkem něco provést …