Acer

Může zavinit sekání PC tak že se musí restartovat grafická karta?

Je to vždy při větším zatížení grafiky (film na celou obrazovku, youtube lepší grafika, atd), někdo mi řekl že to může být základní deska ale to si nemyslím.
Doplňuji:
A vičištění nutné není už jsme to dělal mockrát a nic je to něco jiného.

Odpovědi
www

Přiznám se, že neznám restart grafické karty.
Ale vím, že ne na každou hru stačí každá grafická karta. Také vím, že čištění PC není jen mechanické, ale spočívá rovněž v odstranění e-balastu, který v každém PC zůstává.
Vyzkoušej proto mmj. třeba CCleaner, třeba se to pak rozjede. K přesnějšímu zjištění problému je málo info.

Zdroj: Zkušenost

marijakes

Zkus vyčistit bednu a komponenty, koukni jestli nemáš větrák plný prachu. mě se počítač při větším zatížení více přehříval a když jsem ukládala film v Pinnacle studiu v FHD kvalitě, tak se celý obraz rozkostičkovat, začalo v tom prskat a nereagovalo nic. Musela jsem vypnout natvrdo. A asi šlo o přehřívání, protože stačilo jen vyčistit PC (tedy ne systém, ale bednu). také mě syn strašil, že to bude základna.

lukas

správně má ten dotaz znít „Může grafická karta zavinit sekání PC, tak že se PC musí restartovat“?
Jinak ano, je možné že za to může grafická karta – a pokud ji máte integrovanou napevno na základní desce tak pak tedy základní deska. Pokud se ti to začlo dít až poslední dobou tak pak by měl jít problém vyřešit přeinstalací nebo mechanickým vyčištěním PC – mnoho prachu v PC může způsobit pomalejší pohyb vzduchu a větší zahřívání. Mě se teď například stává že mi PC chcípně při cca hodinovém hraní nějaké hry – a když jsem se podíval na grafickou kartu zjistil jsem že se jeden větráček vůbec netočí takže je to jasné.. Pokud ti to ale dělá od začátku co ten počítač máš tak je zřejmě na to co bys chtěl děla příliš pomalý.