Kazatel

Může zaměstnavatel zaměstnanci proplácet cestu z pravidelného pracoviště na homeoffice a zpět?

Tak šlo mi spíš o to, jestli tento příjem bude podléhat zdanění ve mzdě, nebo jestli to spadne pod cestovní náhrady.

Nejlepší odpověď
elkon

Je to věc dohody a dobré vůle onoho zaměstnavatele. Dobročinnosti se meze nekladou.

Další odpovědi
Filip84

Není to kogentní a není to zakázáno. Co je přikázáno, je nutno činit, co není zakázáno, se smí činit. Tedy: ano.

Filip84

Bude se danit, aby se jednalo o cestovní náhradu, musel by Tě zaměstnavatel vyslat na pracovní cestu mimo pracoviště, které máš zapsáno v pracovní smlouvě – logicky.

Kazatel

Byť je tvá úvaha, že by musel jet zaměstnanec mimo pracoviště hloupost, klidně může být vyslán do například do jiné pobočky, v pracovní smlouvě je trvalé pracoviště na adrese zaměstnavatele, tak že tě pracovat mimo své pracoviště vyslal.