Může zaměstnavatel zadržet část výplaty?

K 31.11. jsem ukončil prac.poměr, kde jsem pracoval jako skladník. Zaměstnavatel mi vyplatil jen část poslední mzdy, protože na přelomu roku proběhne inventura a až podle jejího výsledku mi vyplatí či nevyplatí zbytek nebo část zbytku. Má na to právo? Případně kolik maximálně může pozdržet?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Na toto v žádném případě právo nemá!!!
Ohledně inventury tak ta se vždy dělá když někdo nastupuje a nebo končí a ne, že skončíš a za nějakou dobu se udělá inventura-to by všichni mohli krást a tobě to dají zaplatit.
Takže neexistuje, postup zaměstnavatele je v rozporu se zákonem jak ve výplatě mzdy, tak v provádění inventarizace.

Další odpovědi
standa

K neoprávněnému zadržení výplaty se už vyjadřovali kolegové…

Já jen doplním, že:

  • argumantace o inventuře k 31.12.2010 je totální blábol, protože pokud nebyla provedena inventura ke dni ukončení vašeho prac.poměru (tedy k 30.11.), tak vám může být pozdější provedení inventury úplný šumák, a to i kdybyste měl podepsanou hmotnou odpovědnost !!!

Doporučuji, abyste bývalému zaměstnavateli napsal jednoduchý dopis, ve kterém jej jasně vyzvěte k doplacení zbytku mzdy a uveďte, že vás nějaká pozdější inventura vůbec nezajímá a rovněž do dopisu uveďte, že pokud peníze nedoplatí do např. 3 prac.dní, tak se obrátíte na Oblastní inspektorát práce, protože ze strany bývalého zaměstnavatele došlo k zjevnému porušení zákona.

mojitek

Co to je za vejlupka,proboha?! Na to pravo zcela jistě nema!
Obratte se na Oblastní inspektorát práce dřív než bude pozdě-a to hned zítra