Avatar uživatele
millina10

Může zaměstnavatel po návratu zaměstnance s pracovní neschopnosti snížit funkci ?

V roce 2001 jsem nastoupil do zemědělského podniku jako ošetřovatel skotu. Před pěti lety jsem získal řidičské oprávnění typu C. Od té doby jsem pracoval jako obsluha kolového nakladače. V březnu letošního roku jsem nastoupil k pracovní neschopnosti. Po ukončení pracovní neschopnosti po dvou a půl měsíci mám nastoupit do zaměstnání. Rozhodnutím ředitele jsem byl sesazen bez udání jakéhokoli důvodu s obsluhy nakladače na ošetřovatele skotu jako náhradník a střídač při výběru dovolených a pracovních neschopnostech, evidentně s nižší mzdou. Mouhu se protí této situaci nějak bránit ? děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3207 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

V některých případech může, někdy dokonce musí.
Uvádíte moc málo informací, takže nelze posoudit,
jestli byl postup zaměstnavatele v pořádku.

Zaměstnavatel je povinen Vám přidělovat práci odpovídající pracovní smlouvě. Máte-li v pracovní smlouvě jako druh práce „ošetřovatel skotu“, neměl Vás zaměstnavatel bez písemného dodatku převádět na obsluhu nakladače.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanny 2

Hlavně záleží na tom,co máte ve smlouvě.Pokud jste před lety nastoupil jako ošetřovatel skotu,tak nevidím důvod,proč byste to neměl vykonávat i nadále.To víte,delší pracovní neschopnost se jen tak „neodpouští!“

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Pravděpodobně je to pro zaměstnavatele výhodnější,než vám dávat odstupné jo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzlatokopka

Máš podepsaný dodatek ke smlouvě? Pokud ano, je platný poslední dodatek, pokud ne, je platná smlouva.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

může, on všecko může…delší pracovní neschopnost bývá často důvodem k ukončení pracovního poměru, proto lidi chodí do práce s horečkou ze strachu o místo, svinská to doba, feudální poměry, ne k životu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Důležité je co máš ve smlouvě. Odvolat se samozřejmě můžeš , bude však o tom rozhodovat ten samý člověk a zřejmě ti to nepomůže. Pokud jsi zařazen proti smlouvě, můžeš trvat na dodržení smlouvy, nebo odejít.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek