muze zamestnavatel dat vypoved

tak jo uz jste mne pochopil,protoze pokud zamestnavatel pozaduje preventivni prohlidku at uz mi moradnou ci pravidelnou a lekar potvrdil ,ze zamestnanec ktery pracuje v rizikove skupine neni zdravotne prispusobily k sve praci ,pak mi je na hlavu dane,kdyz zamestnavatel zamestnanci navrhuje rozvazani pracovniho pomeru-nebot nema pro nej lehci praci,aby dostal vypoved dle § 52/c stim ze nema narok ani na odstupne a jeste ze bude mit dvou mes.vypoved placenou 60 % a duvod bude uveden ze zdravotni nezpusobilost neni to prece §52/c nebot by se jednalo o nadbytecnost nebo se pletu?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

znovu opakuji, že pro déčko (odstavec d) byste musela mít nejspíše poškozené zdraví z pracovní činnosti a mít nárok na invalidní důchod. to zřejmě nemáte a zaměstnavatel vám chce vyjít vstříc a nabízí vám céčko.
Psala jste, že jste se neléčila. Nyní si děláte nějaké nároky. Nemyslíte, že dle toho co píšete je k vám zaměstnavatel až dost schovívavý.
Jak vám psal standa. nechte si dát výpověď a pak se bvraňte žalobou pro neplatnost výpovědi a dokažte, že máte nárok na jiný odstavec. Důkazní břemeno bude ležet na vás. a pozor, abyste nakonec nezaplakala.