Nikdo2

Může zaměstnavatel chtít potvrzení od doktorky kvůli nemoci, když je zaměstnanec na DPP?

Odpovědi
nyjono

Sice nejsem zaměstnancem už mnoho let, ale stále jedná se jedná o pracovní poměr. I když ne hlavní, takže myslím že ano, může.
Jen nevím, jestli vydá potvrzení 2×. Pro HPP a pro DPP.
A tím potvrzením kvůli nemoci myslíš vystavení potvrzení o pracovní neschopnosti?

Mc Merkurion

… pokud je zaměstnancem, může po něm chtít zaměstnavatel samozřejmě důkaz o nemoci jako omluvu absence …

ivzez

I v případě, že pracuje na DPP, je každý zaměstnanec povinen doložit nemoc uvést důvod své absence a v případě potřeby jej podlložit potvrzením lékaře.