Odpovedi18

Může zaměstnavatel chtít po doktorovi informace o zaměstnanci?

Například, zda byl určitý den objednán, jak dlouho trvala léčba/úkon a další informace. Vezl jsem matku k zubnímu lékaři, měl jsem razítko a podpis a nejspíše si jí nezapsali možná kvůli tomu, že nebyla objednaná a zaměstnanec volal k lékaři a propustka mi nebyla proplacená s tím, že to je jako bych dělal TAXI, že to nebylo urgentní (řekl jsem, že jsem nešel s ní do ordinace pouze vyzvedl počkal a odvezl)

Nejlepší odpověď
ivzez

Vzhledem k tomu, že zaměstnavatel na doprovod rodinného
příslušníka poskytuje omluvené (ne)placené volno, je logické,
že potřebuje podklad a že si jej může ověřit.

Nárok na omluvené (ne)placené volno vznikne v případě,
že ošetření bylo nutné a nemohlo být provedeno jindy.

Poznámky:
Nejde o „informace o zaměstnanci“, ale o potvrzení doby,
kterou zaměstnanec zameškal.

Za určitých okolností je nárok na volno placené,
za jiných jenom na neplacené.

Další odpovědi
Drap

Chtít může kdokoli, cokoli. V tomto případě na tom neni nic divného. Lékař je pouze vázán lékařským tajemstvím, toto však do něho určitě nezapadá.