annas

Může záhadný úsměv skrývat tajemství, krásné oči mohou mít slzy na krajíčku a laskavé srdce může cítit velkou bolest?

Podle Petra Havránka – dostávám mailem.

  1. Jde u tvrzení v otázce o přetvářku, nebo o svobodu vyjádření, která začíná v naší mysli, proto děláme to, co opravdu chceme dělat?
  2. „Myslíte, že svoboda má touž cenu, jakou máme my sami?“ – František Vymazal

http://www.hup­tych.cz/literar­ni-cinnost1/aforis­my/nezaboli-jazyk-dobreho-slova-antologie-ceskych-aforistu-19-20-stol

3. „Nutnost a potřeba zrodí myšlenku. Svoboda a volnost ji rozvíjejí. Pak ji potřeba a nutnost zahubí.“ – Claude Roy

http://member­s.chello.sk/mi­ro.mandak/cita­ty2.html

https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2018/06/01/14/21/bra­in-3446493_960_720.jpg

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, určitě může a dost často to tak i bývá.
1.Neoznačil bych to za přetvářku ani za svobodu vyjádření. Každý to vidí jinak a někdo nerad ukazuje své city veřejnosti, ne že by se chtěli přetvařovat, nebo že by byli až tak vnitřně svobodní. U takových lidí to zpravidla poznávají nejprve ti nejbližší.
2. Myslím, že v tomto případě nelze tyto dvě věci dost dobře porovnávat.
3. souhlasím. Bývá to tak. Zřejmě spousta velmi dobrých myšlenek takto zanikla.

Další odpovědi
hapiky

Vše co skrývá tajemství je záhadné.
Svoboda a svoboda může být rozdíl. Než být svobodný na pustém ostrově, to se raději části svobody vzdám ve prospěch společnosti.
Myšlenku nelze zahubit, jde ji jen zapomět, případně násilně tzv.vytlouct z hlavy.