shaman88

Může za velmi nízkých teplot vydatně sněžit?

Zdravím, může sněžit například při teplotě –30 °C a níž? Jak je to v praxi se sněhovými srážkami při velkých mrazech? Jak velké můžou být sněhové vločky v těchto podmínkách?

Předem díky za odpovědi. :)

Nejlepší odpověď
Dochy

Teoreticky snad může, ale v našich podmínkách to jde trochu proti sobě. Může se k nám za mrazů dostat s bouřkou sněhový oblak ze kterého pak padaj ledové krystalky. Je lépe v takových podmínkách nebýt venku. Jinak ale pro sněžení je nutný mrak. Mrak ale pro zem funguje jako peřinka, která brání velkému ochlazování. Největší mrazy bývají za jasné oblohy.

Další odpovědi
Kepler

Samozřejmě, v Antarktidě už takto nasněžilo a postupně v led se proměnilo několik km sněhových srážek. Forma sněhových vloček silně závisí na podmínkách v atmosféře, vč. její teploty. Když je kolem nuly, padá něco jako „vata“ – aglomerované velké vločky. Více v:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sn%C3%ADh

anonym

Jak začne za tuhých mrazů u nás sněžit , tak se většinou oteplí .

shaman88

Proč se ta otázka uzamkla? :O

Dochy

Protožes mně nominoval. To nesmíš. S palcem se úplně spokojím. Tady to funguje tak, že nominace od autora otázky znamená: „Tato odpověď je dokonalá až nejdokonalejší, teď už vím úplně všechno a nikdo mně už ničím lepším nemůže obohatit!“. Dobře přečíst nejdřív pravidla. Ale kdo to dělá 😉